NPG ROLL

profesjonalne masażery z podczerwienią

Uwielbiane przez kobiety urządzenie masujące. Likwiduje cellulit, redukuje tkankę tłuszczową, ujędrnia, poprawia ukrwienie, a przy tym fantastycznie relaksuje dzięki koloroterapii wprowadzającej użytkownika w dobry nastrój.

SCROLL

NPG ROLL

Rollmasaż – pogromca cellulitu, kreator idealnej sylwetki

W jaki sposób wykonywać rollmasaż, aby faktycznie przyniósł on oczekiwane efekty, które utrzymają się przez dłuższy czas? Jak te zabiegi wpływają na nasz organizm? Czym charakteryzuje się urządzenie do rollmasażu? Jakie są korzyści płynące z posiadania Rollmasażera w klubie fitness, gabinecie, w zaciszu domowym?

 

 

Rollmasażer z podczerwienią to wyjątkowe urządzenie uwielbiane przez kobiety. Jest skutecznym narzędziem w walce z cellulitem. Regularne używanie powoduje, że skóra jest jędrna i elastyczna. Działanie jest bardzo proste – obrotowy specjalnie wyprofilowany bęben obraca się, a rolki masują poszczególne części ciała pobudzając krążenie i przepływ limfy. Promienie podczerwieni nagrzewają naszą skórę jeszcze bardziej usprawniając krążenie, przemianę materii jak również usuwają toksyny z organizmu. Promienie podczerwieni mocno stymulują nasz układ immunologiczny i przyspieszają produkcję kolagenu.

 

 

Coś dla ciała, coś dla ducha

Wiadomo już jak dobroczynny wpływ na ciało i organizm ma sam masaż. Efekty z korzystania z rollmasażera potrafią być naprawdę zachwycające. Wśród nich wyszczególnić trzeba:

 • redukcja tkanki tłuszczowej,
 • skuteczna walka z cellulitem i rozstępami,
 • ujędrnienie ciała,
 • likwidacja obrzęków,
 • poprawa ukrwienia skóry,
 • rozluźnienie napięcia mięśniowego,
 • wstępna rozgrzewka i rozbijanie zrostów powięziowych,
 • złagodzenie nadmiaru stresu i lepsze samopoczucie.

Rollmasaż pobudza układ limfatyczny do pracy co powoduje wzmożone zapotrzebowanie organów na tlen i substancje odżywcze.

Limfa w przeciwieństwie do krwi nie posiada organu, który ją pompuje (w przypadku układu krwionośnego takim organem jest serce). Jest ona napędzana między innymi ruchem mięśni. Naczyniami chłonnymi pierwotna chłonka dostaje się do węzłów chłonnych i tam zostaje oczyszczona z wirusów i bakterii. Tak oczyszczona chłonka opuszcza węzły chłonne naczyniami odprowadzającymi. W przypadku siedzącego tryb życia cyrkulacja ta zostaje zachwiana i spowolniona. Dzięki podwyższeniu przepustowości naczyń limfatycznych szybkość krążenia limfy wzrasta, a to przyspiesza i ułatwia wydalanie z organizmu substancji toksycznych i zbędnych produktów przemiany materii. Substancje budulcowe oraz witaminy powracają do krwiobiegu, a toksyny wydalane są wraz z moczem. Oczyszczanie trwa jeszcze przez wiele godzin po zakończeniu masażu. Dostarczone do komórek tłuszczowych substancje odżywcze umożliwiają ich szybsze spalanie oraz redukcję masy. Rollmasaż pozwala także na wyeliminowanie niewydolności krążenia obwodowego, zwłaszcza jeśli chodzi o kończyny dolne i efekt tzw. zimnych stóp, niezwykle korzystnie wpływa także na pracę narządów wewnętrznych (serca czy nerek).

Wykorzystanie dodatkowo promieni podczerwonych skutkuje uwolnieniem organizmu z niepożądanych nadwyżek tłuszczu, związków toksycznych i wody, będących przyczyną tworzenia się „skórki pomarańczowej”. Ze względu na podwójną głębokość penetracji w głąb miejsc objętych cellulitem, połączoną z 10-krotnie wzmożonym nagrzewaniem tych tkanek, terapia ta jest zdecydowanie skuteczniejsza niż jakakolwiek konwencjonalna metoda. Właściwości cieplne podczerwieni mają również działanie przeciwbólowe oraz relaksacyjne. Doskonale rozluźniają napięcia i usuwają bóle mięśniowe.

Rollmasażer to także urządzenie do masażu powięzi. Powięź to tkanka łączna która otacza każda komórkę ciała, stanowiąc jakby trójwymiarowe zewnętrzne pokrycie całego organizmu. Dzięki sieci powięziowej scalającej organizm każdy mięsień mimo iż pracuje indywidualnie może funkcjonować w sposób zsynchronizowany z innymi mięśniami jako element łańcucha mięśniowo – powięziowego. Stąd zwichnięcie kostki może owocować bólem w okolicy szyi. Zbytnie napięcie powięzi doprowadza do różnych zaburzeń w  funkcjonowaniu całego organizmu. Nadmiar tego napięcia możemy likwidować za pomocą rollmasażu. Dla wielu profesjonalnych sportowców masaż ten jest stałą składową każdego treningu. Masaż powięzi doskonale sprawdzi się jako element rozgrzewki i uzupełnienie m.in. treningu pilatesowego, biegania, kolarstwa, zajęć z jogi, czy też stretchingu. Sama powięź ponosi także odpowiedzialność za dobre funkcjonowanie wewnętrznych narządów w organizmie. Wprowadza podziały między poszczególnymi organami, porządkując organizm, a równocześnie stanowi połączenie wszystkich elementów wchodzących w jego skład. Dzięki gładkiej budowie powięzi możliwe jest przemieszczanie się narządów względem innych struktur organizmu. Dodatkowo powięź odpowiedzialna jest za kształt mięśni gdyż ogranicza je nie tylko na zewnątrz, ale wnika także wewnątrz mięśnia. Ma wiec wpływ na ich kurczenie, napięcie i połączenie i współpracę z innymi składowymi narządu ruchu. Wpływa też na naszą postawę oraz kształt ciała. Ta wiedza jasno dowodzi, że dbanie o prawidłowe napięcie powięzi wpływa holistycznie na organizm.

 

 

Intuicyjna obsługa

Rollmasażer ten jest idealnym rozwiązaniem dla osób, którym brakuje czasu na uprawianie ćwiczeń i  poprawę swojego wyglądu i zdrowia. W komplecie z masażerem znajdują się akcesoria: krzesełka i/lub oraz podest, które ułatwiają masaż różnych partii ciała jak pośladki, uda, brzuch itp. Dzięki opcji personalizacji możemy dobrać idealnie pasujący nam kolor tapicerki i nici. Dostępne są także różne rodzaje monitorów: basic i led.

W celu zoptymalizowania efektów ćwiczeń należy zachować określoną kolejność podczas ich wykonywania, tzn. masaż należy zaczynać od stóp a kończyć na ramionach i dłoniach. Kierunek wykonywania masażu powinien być zgodny z kierunkiem przepływu limfy w organizmie (tak jak krążenie krwi, czyli do serca).

 

NPG Roll B2

 

Jak przygotować się do masażu?

 

 • długie włosy muszą być związane,
 • strój: przylegające leginsy lub spodnie dresowe, koniecznie skarpetki, t-shirt zakrywający cały brzuch,
 • dobrze jest wsmarować krem antycellulitowy, wyszczuplający lub ujędrniający,
 • miej przy sobie: 0,5-1,5 l wody niegazowanej, ręcznik
 • warto pomyśleć także o stworzeniu własnej playlisty z ulubionymi piosenkami (z pewnością umili ci czas masażu)

 

Czas trwania i częstotliwość

 

W zależności od wybranego programu czas trwania masażu może się nieco różnić. Zazwyczaj jednak, przeprowadzając kompleksowy rollmasaż całego ciała trwa on około 60 minut. Często pojawiają się specjalne programy dedykowane na przykład na górne partie ciała, przeznaczone dla kobiet zmagających się z nadmierną tkanką tłuszczową na brzuchu, co stanowi doskonałą alternatywę dla ćwiczeń na płaski brzuch, a także programy na dolne partie, które z kolei koncentrują się na dłuższym masażu bioder czy nóg i walce z rozstępami oraz cellulitem.

Aby masaż na urządzeniu przyniósł najbardziej pożądane efekty, należy go stosować regularnie. Zaleca się masaż 3 razy w tygodniu po 1 godzinie, przez pierwsze 4 tygodnie.

1 TYDZIEŃ – W tym tygodniu organizm przyzwyczaja się do dotyku, po pierwszym masażu prawdopodobnie odczuwalne będą efekty powstania zakwasów w mięśniach, które spowodowane są zastojem organizmu. W pierwszym tygodniu zalecane jest stosowanie mniejszych prędkości obrotowych bębna masującego. Efekty masażu są uzależnione od indywidualnych predyspozycji klienta, jednakże już po pierwszym masażu odczuwalne jest przyspieszenie przemiany materii i ogólne pobudzenie organizmu.

2 i 3 TYDZIEŃ – Masaż już od pierwszego tygodnia ułatwia spalanie tkanki tłuszczowej, pobudza i reguluje procesy trawienne. Natomiast w drugim i trzecim tygodniu masaż stymuluje usuwanie z organizmu toksyn i szkodliwych produktów przemiany materii. W miarę postępowania masażu możemy stopniowo zwiększać prędkość obrotową bębna masującego i dostosowywać ją do indywidualnych potrzeb.

4 TYDZIEŃ – W czwartym tygodniu następuje stabilizacja organizmu. Widoczne są efekty masażu, m. in. wygładzona skóra, znaczna utrata centymetrów w pasie, biodrach i udach. Ciało staje się jędrniejsze a skóra bardziej ukrwiona. Generalnie 95% klientów korzystających z masażu po 4-tygodniowej kuracji zauważyło zarówno w wyglądzie jak i w samopoczuciu pozytywne wyraźne i długotrwałe efekty.

Przeciwskazania

 • Ciąża
 • Choroby nowotworowe
 • Gorączka
 • Choroby serca
 • Osoby nieletnie
 • Żylaki ( miejscowe)
 • Zaawansowana osteoporoza
 • Wszelkie stany zapalne
 • Niewyrównane nieleczone nadciśnienie

 

Must have nie tylko w klubie fitness

Posiadanie urządzeń rollmasażer w klubie to niewątpliwie szereg płynących korzyści. Są różne możliwości wprowadzenia go do klubu, jako:

 • usługa premium dla wybranych klientów,
 • dodatkowa usługa na abonament,
 • dodatkowy zabieg z możliwością zakupienia pojedynczych sesji,
 • mocny atut na tle ofert konkurencji,
 • urządzenie na strefę dla kobiet,

Samo urządzenie warto umieścić w odpowiednim lounge. Otoczenie z miękkich tapicerowanych paneli lub poduszek, dodatkowe oświetlenie z możliwością zmiany barwy, głośniki z kojącą muzyką, aromaterapia…zdecydowanie sprawią, że te z pozoru małe dodatki nadadzą usłudze rangę premium.

Urządzenia typu rollmasażer sprawdzają się idealnie w:

 • gabinetach odnowy biologicznej, kosmetycznych,
 • klubach fitness, siłowniach,
 • dedykowanych gabinetach do rollmasażu,
 • gabinetach fizjoterapeutycznych,
 • solariach,
 • domu.

NPG Roll B2

 

Rollmasażery wchodzą pewną stopą na rynek fitness i wellness. Znając już jego zastosowanie, a także szereg korzyści, jakie wiążą się z korzystania z tego urządzenia, pozostaje tylko jedno pytanie – jaki jest jego koszt? Ceny na rynku mają bardzo szerokie widełki. Warto więc zwrócić uwagę na:

 • jakość wykonania, parametry techniczne (np.. moc podczerwieni),
 • możliwość personalizacji urządzenia,
 • dostęp do usług serwisowych.

W ofercie  znajdziesz urządzenia NPG Roll różnych serii (np. J1 czy B2) różniące się monitorem czy parametrami. W zestawie otrzymasz akcesoria i wsparcie marketingowe (plakaty, instrukcję użytkowania dla klienta, zdjęcia, filmy, opisy). Pomagamy także w finansowaniu np. poprzez leasing. Chcesz skorzystać z bezpłatnego zabiegu? Umów się na spotkanie w naszej siedzibie!

Profesjonalne rollmasażery  NPG to wysokiej klasy urządzenia masujące z podczerwienią uwielbiane przez kobiety! Są najskuteczniejsze w walce z cellulitem! Masując poszczególne części ciała redukują tkankę tłuszczową, ujędrniają, poprawiają ukrwienie a przy tym fantastycznie relaksują dzięki koloroterapii wprowadzającej użytkownika w dobry nastrój. Promienie podczerwieni usuwają toksyny z organizmu oraz mocno stymulują nasz układ immunologiczny co przyspiesza produkcję kalogenu. Regularne ćwiczenia powodują, że skóra jest jędrna i elastyczna a sylwetka wymodelowana. Rollmasażery  znajdą zastosowanie w gabinetach masażu, salonach kosmetycznych oraz klubach fitness. Sprawdzą się również w przydomowych siłowniach.

NPG ROLL to innowacyjne urządzenie, które pomoże zrzucić zbędne kilogramy zapewniając jednocześnie niesamowite wrażenia z ćwiczeń.

 • skutecznie likwiduje cellulit i rozstępy, oraz redukuje tkankę tłuszczową,
 • podczerwień pobudza krążenie, jak również usuwa toksyny z organizmu, stymuluje nasz układ immunologiczny i przyspiesza produkcję kolagenu,
 • rozluźnia napięcia i usuwa bóle mięśniowe,
 • wpływa kojąco na opuchnięte po całym dniu pracy nogi,
 • znakomicie wpływa na jędrność pośladków,
 • wygładza brzuch, zmniejsza obwód w talii, rzeźbi sylwetkę,
 • zmniejsza wiotczenie skóry ramion,
 • rozluźnia spięte mięśnie pleców,
 • doskonale relaksuje,
 • jest idealnym rozwiązaniem dla osób, którym brakuje czasu na uprawianie ćwiczeń, aby poprawić swój wygląd,
 • bardzo łatwa obsługa,
 • wysoka jakość wykonania, stabilna konstrukcja,
 • nowoczesny design z możliwością personalizacji, możesz wybrać kolor i fakturę tapicerki oraz kolor rolek i nici, dostępne są  różne wzory z bogatą kolorystyką.

 

Różne warianty

Video