NPG Airbike
Rower powietrzny

Rower powietrzny (ang. air bike) to kombinacja rowerka stacjonarnego, ergometra wioślarskiego i orbitreka. Trenujący angażuje synchronicznie ręce i nogi podczas ćwiczeń. Opór powietrza pochodzi z umieszczonego na przodzie koła oporowego i wiatraka. Opór ten wzrasta proporcjonalnie do włożonej pracy, dzięki czemu urządzenie to sprawdza się zarówno dla osób początkujących jak i zaawansowanych, chcących sprawdzić swoje maksymalne możliwości. Łatwy w obsłudze wyświetlacz pokazuje wartości: czas treningu, odległość, wydajność kaloryczną i energetyczną oraz tętno.

SCROLL

Nawigacja: Home > Lista Produktów Cardio > NPG AIRBIKE (tu jesteś)

Zdjęcia produktu

Opis

AirBike umożliwia wykonać efektywny trening metaboliczny angażujący całe ciało. Jednoczesna mocna praca rąk i nóg, dodatkowo silna odpowiedź ze strony brzucha w szybkim czasie dają zaskakujący rezultat. Trening w systemie interwałowym ze stopniowym skracaniem czasu przerwy dodatkowo przyspieszy osiągnięcie zamierzonego celu.

Praca na rowerze powietrznym korzystnie wpływa na układ sercowo-naczyniowy. Dodatkową zaletą jest praca w zamkniętym łańcuchu kinematycznym (stopa i ręka są przytwierdzone odpowiednio do rączki i pedałów), dzięki czemu trening można w bezpieczny sposób przeprowadzać już we wczesnym etapie rehabilitacji/powrocie po kontuzji. Można także korzystać z tego urządzenia w przypadku problemów z biodrami i kolanami, gdyż konstrukcja nie obciąża tych miejsc. Główna praca skupia się na mięśniach nie obciążając nadmiernie stawów i ścięgien.

Z Airbike z powodzeniem mogą korzystać wszyscy. Zarówno zawodowi sportowcy – wkładając maksymalną pracę, dostają w zamian maksymalny opór, mogą się sprawdzać w ekstremalnych warunkach i dzięki treningowi angażującemu całe ciało, uzyskiwać w krótkim czasie atletyczną sylwetkę; sportowcy po kontuzji – odpowiednio dobierając natężenie treningu w krótkim czasie wrócą do pełni sprawności. Zaleca się z powodzeniem stosowanie tego sprzętu także dla osób początkujących, chcących polepszyć swój komfort życia, ludzi zmagających się z nadwagą, a co za tym często idzie…problemami stawowymi. Specjalna konstrukcja sprawia, że ćwiczenia na tym rowerze jest w pełni bezpieczna także dla ludzi z chorobami metabolicznymi, niskie tempo ćwiczeń przyśpieszy rekonwalescencję i powrót do pełni zdrowia. AirBike to zatem świetne rozwiązanie zarówno dla boxów crossfit`owych, klubów fitness, domów prywatnych, a także sal fizjoterapeutycznych czy rehabilitacyjnych.

Najważniejsze zalety tego urządzenia to:

  • Intuicyjna obsługa – pedałowanie + synchroniczna praca rąk,
  • Mobilność – dzięki małym kółeczkom i niewielkiej wadze, w łatwy sposób możemy przemieszczać urządzenie,
  • Łatwa regulacja wysokości siedziska,
  • Unikalny napęd,
  • Nie potrzebuje zasilania prądem,
  • Natychmiastowe uruchomienie wyświetlacza zaraz po rozpoczęciu pracy,
  • Personalizacja celu treningowego pokazującego się na wyświetlaczu (czas, dystans, prędkość, kalorie, siła),
  • Sprzęt kompatybilny z systemem POLAR,
  • Niska waga roweru i niewielkie wymiary, mieści się praktycznie wszędzie,
  • Konstrukcja pozwalająca na bardzo efektywny i zarazem bezpieczny trening dla każdego (od początkującego po zawodowca).

Dane techniczne:

Dł x szer. x wys: 127 x 62 x 130 cm

Waga: 56 kg

Max waga ćwiczącego: 136 kg

Funkcje: czas, prędkość, dystans, spalanie kalorii, ustawienia treningu interwałowego, kompatybilność z systemem pomiaru tętna

Rozmiar ramy: wewn.: 30 x 60 x 2 cm (profil owalny) / główna: 40 x 97 x 2 cm (profil owalny)

Układ napędowy: łańcuch 170 mm,
3-częściowa korba, 25-calowy wentylator, 27-calowa osłona

Wymiary i waga opakowania: 128,5 x 87,5 x 30cm waga 60 kg

Video

Opinie o airbike

Dlaczego? Ponieważ jest to wysiłek angażujący całe ciało i wiele ruchów- pchasz, ciągniesz i pracujesz rękoma i nogami i wszystko z oporem, który rośnie wraz ze wzrostem intensywności. NPG AirBike to : Diabelska Machina. NPG AirBike może być wykorzystywany do treningów w stylu cardio lub super-efektywnego interwału. Kiedy zdecydujesz się na trening o dużej intensywności, przetestuje to Twoją głowę i hart ducha, ponieważ Twoje ręce i nogi będą krzyczały i prosiły o ulgę. To uczucie, jakbyś jeździł przez ogień. Podoba mi się to 🙂
Bronisław Olenkowicz
Crossfit Games Athlete 2019, 3-krotny Mistrz Polski Kettlebell Hardstyle
Jedno z najlepszych urządzeń służących do budowania wytrzymałości i siły, nie tylko w CrossFit. Sprzęt firmy Fitness Club 24 Distribution & Service charakteryzuje się niezawodnością i wyjątkową trwałością, która pozwala w pełni skoncentrować się na treningach. Wypróbowany i testowany każdego dnia, nie zawiódł mnie ani razu. Dzięki niemu codziennie widzę progres, daje mi satysfakcję z treningu.
Marcin Reus
I miejsce: Battle of Europe w kategorii Masters, European Masters Throwdown
NPG Airbike to ogień w nogach, rękach i hektolitry wylanego potu. To sprzęt, który wytrzymuje moje maksymalne testowanie, a przy tym daje poczucie bezpiecznego treningu. Wszechstronnie rozwijająca maszynka, czego oczekiwałem po takim sprzęcie! Polecam, moje wyniki mówią same za siebie.
Kamil Jenel
Zawodowy Mistrz Polski K1, Posiadacz Pasa Mistrzowskiego DSF Kickboxing Challenge,